Важливим показником розвитку суспільства є гуманне, турботливе і милосердне ставлення до дітей з особливими потребами, які не мають змоги вести повноцінне життя.

До певного рівня і певного кола знань різні діти ідуть по різному.

У четвер, 26 квітня 2018 року, у відділі освіти Любомльської РДА відбувся районний семінар для фахівців з інклюзивного навчання.

Перед учасниками семінару, а це були практичні психологи та асистенти вчителів з інклюзивного навчання,  виступила начальник відділу освіти Любомльської РДА Савош Анастасія Іванівна, яка розповіла про організацію роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та перспективи створення інклюзивно-ресурсного центру на Любомльщині.

Практичний психолог Любомльської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Шишка Оксана Миколаївна поділилась досвідом роботи з питань психологічного супроводу дітей з особливими потребами.

Проблемі рівного доступу до якісної освіти та організації інклюзивного навчання в Куснищанській ЗОШ І-ІІІ ст. був приурочений виступ асистента вчителя з інклюзивного навчання Семерей Надії Олександрівни.

З методичними рекомендаціями щодо складання індивідуальної програми розвитку для учнів з особливими освітніми потребами познайомила присутніх методист РМК Трач Валентина Петрівна. На семінарі також розглядались питання спільної роботи вчителя, асистента вчителя та корекційного педагога в інклюзивному класі, йшлося про циклограму роботи асистента вчителя, ведення документації по інклюзивному навчанню. Було проаналізовано індивідуальні програми розвитку для дітей з порушенням слуху, інтелектуального розвитку, із затримкою психічного розвитку та загальним недорозвитком мовлення.

Учасники семінару обмінялись досвідом роботи.

 

© 2020 Відділ освіти Любомльської РДА