У п’ятницю, 20 квітня 2018 р., на базі Городненської ЗОШ І-ІІ ст.   відбувся районний семінар керівників шкільних музеїв.


      Хлібом, на вишиваному рушнику, вітали гостей місцеві школярі. Діти, поетичними рядками, висловлювали свою любов до рідного краю, до землі, де народилися і живуть, проникливо виконали пісню про рідне село Городно.

     З нормативно-правовою базою щодо організації роботи шкільних музеїв ознайомила учасників семінару методист РМК Трач Валентина Петрівна.


     Про роль музеїв у охороні культурної спадщини Любомльщини розповів старший науковий співробітник Любомльського районного краєзнавчого музею Остапюк Олександр Дмитрович.


      Керівник зразкового музею Прикордонної слави Гущанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» Середа Ніна Юріївна презентувала власний досвід підготовки екскурсоводів шкільних музеїв, розповіла про успіхи учениці 8-го класу Світюк Тетяни, яка стала учасницею ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів «Край, в якому я живу», що проходив в м.Чернігів і виборола ІІІ-є місце.

     Своїми напрацюваннями з організації історико-краєзнавчої та дослідницької роботи поділився Загура Василь Васильович, вчитель історії, керівник Музею історії села Городно.

      Юні екскурсоводи познайомили гостей із експонатами, які дбайливо зберігаються у Музеї та провели цікаву екскурсію.

      Василь Васильович також ознайомив керівників музею з історичними пам’ятками с.Городно.  Учасники семінару побували у старовинній церкві Св. Луки, відвідали Александро-Невський ставропігійний жіночий монастир, побували біля пам’ятного знака побудованого на честь подій Вітчизняної війни 1812 р. з французами.

      Роки минають, змінюються покоління, а музеї залишаються невичерпною скарбницею людської пам’яті, зберігаючи документи, матеріали, фотографії та особисті речі – все те, що дозволяє доторкнутися душею до живої історії.

     На закінчення семінару відбувся обмін досвідом.

 

© 2020 Відділ освіти Любомльської РДА