У п’ятницю, 23 березня 2018 р., на базі Полапівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар психологів та соціальних педагогів.

Практичний психолог Полапівської ЗОШ І-ІІІ ст. Лукашук Олена Олександрівна провела заняття з елементами тренінгу для учнів 8 класу на тему: «Формування комунікативних навичок спілкування».

Діти, під керівництвом психолога, знайомилися з терміном спілкування, видами спілкування, вчилися секретам спілкування. Працюючи в групах, будували «Вавілонську вежу» спілкуючись лише невербальним способом, шукали спільні та відмінні риси характеру у своїх однокласників , ділилися враженнями та відчуттями, створювали «Колаж побажань».

Методист РМК Трач В.П. ознайомила учасників семінару з методичними рекомендаціями щодо роботи фахівців психологічної служби по формуванню навичок ефективного спілкування.

Вона наголосила, що спілкування – це взаємодія людей і спілкуючись, ми передаємо одне одному знання, досвід, обмінюємось думками і враженнями, ділимося почуттями, відкриваємо інших і при цьому пізнаємо себе. Тому так важливо у школі навчити дітей мистецтву спілкування.

Валентина Петрівна провела тестування з психологами на вміння спілкуватись, залучила їх до виконання  ряду вправ: «Двоє з однією ручкою», «Компліменти», «Побачення», «Несподівана картина». Працюючи в групах,психологи ділилися думками з приводу того, що для них означає спілкування; вчилися зрозуміти одне одного спілкуючись невербально та створюючи спільні малюнки; обговорювали правила ефективного спілкування.

На семінарі аналізувались питання атестації фахівців психологів, підготовки до виїзного засідання обласної ПМПК та робота із старшокласниками по підготовці до ДПА та ЗНО.

Відбувся обмін досвідом.

© 2020 Відділ освіти Любомльської РДА