Важливим показником розвитку суспільства є гуманне, турботливе і милосердне ставлення до дітей з особливими потребами, які не мають змоги вести повноцінне життя.

До певного рівня і певного кола знань різні діти ідуть по різному.

У четвер, 26 квітня 2018 року, у відділі освіти Любомльської РДА відбувся районний семінар для фахівців з інклюзивного навчання.

Перед учасниками семінару, а це були практичні психологи та асистенти вчителів з інклюзивного навчання,  виступила начальник відділу освіти Любомльської РДА Савош Анастасія Іванівна, яка розповіла про організацію роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та перспективи створення інклюзивно-ресурсного центру на Любомльщині.

Практичний психолог Любомльської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Шишка Оксана Миколаївна поділилась досвідом роботи з питань психологічного супроводу дітей з особливими потребами.

Проблемі рівного доступу до якісної освіти та організації інклюзивного навчання в Куснищанській ЗОШ І-ІІІ ст. був приурочений виступ асистента вчителя з інклюзивного навчання Семерей Надії Олександрівни.

З методичними рекомендаціями щодо складання індивідуальної програми розвитку для учнів з особливими освітніми потребами познайомила присутніх методист РМК Трач Валентина Петрівна. На семінарі також розглядались питання спільної роботи вчителя, асистента вчителя та корекційного педагога в інклюзивному класі, йшлося про циклограму роботи асистента вчителя, ведення документації по інклюзивному навчанню. Було проаналізовано індивідуальні програми розвитку для дітей з порушенням слуху, інтелектуального розвитку, із затримкою психічного розвитку та загальним недорозвитком мовлення.

Учасники семінару обмінялись досвідом роботи.

 

Мистецтво не має меж та кордонів. Ми з радістю поринаємо у його бездонний океан і захоплюємось чарівним світом музики і танцю. І маємо можливість доторкнутись до піднесеного, хвилюючого і чарівного.

Справжнім зорепадом юних талантів дивував глядачів районний огляд художньої самодіяльності учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Дивосвіт дитячих талантів», який відбувся 28 квітня 2018 року.  Школярі  показали розмаїття своїх творчих здібностей, чим гідно представили свої колективи. На заході були присутні: Герасимчук О.В., перший заступник голови Любомльської районної державної адміністрації, Савош А.І., начальник відділу освіти, Торба Г.В., виконуюча обов’язки  начальника відділу освіти, молоді та спорту Любомльської міської ради, Торба І.О., помічник народного депутата Ігоря Гузя.

У концертній програмі  взяли участь 260 учасників. Різножанрова концертна програма складалася з  номерів вокального, хореографічного, літературно-мистецького, інструментального та фольклорного жанрів.

          Свої таланти та вміння презентували учні Любомльського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – районна гімназія  ім.Н.Ужвій», Любомльської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Любомльської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, Полапівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бірківської ЗОШ І-ІІ ступенів, Головненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Куснищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів; вихованці Любомльського Будинку школяра.

Цікаві виступи продемонстрували зразковий танцювальний колектив «Хуторянка» (керівник Лариса Назаревич), танцювальний колектив Любомльського НВК (керівник Тетяна Карпюк).

Бездоганність та милозвучність вокальних номерів показали вокальне тріо хлопців Полапівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Алла Ярмолюк), хор Любомльської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (керівник Валерій Сулік), вокальна група дівчат Любомльської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 (керівник Іван Маляс), вокальний гурт «Перлинка» Будинку школяра (керівник Світлана Купира). Приємні миті насолоди подарували солісти Мар’яна Франчук, Сергій Степанюк, Олександр Шлапа, Ростислав Самолюк, Андрій Ковальський, Валентина Клекоцюк, Владислава Савосюк,  Дарія Громик. Неможливо не відмітити виступ фольклорного колективу «Пацірки» (керівник Тетяна Ткач), зразкового духового оркестру (керівник Олександр Шоцький), читання гумору Андрія Ковальського, учня Любомльської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, вихованця зразкової театральної студії «Шанс» Будинку школяра (керівник Марія Козачук), вокально – інструментального ансамблю Любомльського НВК ім. Н.Ужвій (керівник Микола Газюк).

Даний захід сприяв духовному, естетичному та культурному розвитку вихованців. Діти та керівники достойно представили свій район.

           Члени обласного журі на чолі з директором Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх шкіл та професійно-технічних навчальних закладів Оксаною Дідик   на належному рівні оцінили виступи учасників огляду-конкурсу.

     У п’ятницю, 20 квітня 2018 р., на базі Городненської ЗОШ І-ІІ ст.   відбувся районний семінар керівників шкільних музеїв.


      Хлібом, на вишиваному рушнику, вітали гостей місцеві школярі. Діти, поетичними рядками, висловлювали свою любов до рідного краю, до землі, де народилися і живуть, проникливо виконали пісню про рідне село Городно.

     З нормативно-правовою базою щодо організації роботи шкільних музеїв ознайомила учасників семінару методист РМК Трач Валентина Петрівна.


     Про роль музеїв у охороні культурної спадщини Любомльщини розповів старший науковий співробітник Любомльського районного краєзнавчого музею Остапюк Олександр Дмитрович.


      Керівник зразкового музею Прикордонної слави Гущанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» Середа Ніна Юріївна презентувала власний досвід підготовки екскурсоводів шкільних музеїв, розповіла про успіхи учениці 8-го класу Світюк Тетяни, яка стала учасницею ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів «Край, в якому я живу», що проходив в м.Чернігів і виборола ІІІ-є місце.

     Своїми напрацюваннями з організації історико-краєзнавчої та дослідницької роботи поділився Загура Василь Васильович, вчитель історії, керівник Музею історії села Городно.

      Юні екскурсоводи познайомили гостей із експонатами, які дбайливо зберігаються у Музеї та провели цікаву екскурсію.

      Василь Васильович також ознайомив керівників музею з історичними пам’ятками с.Городно.  Учасники семінару побували у старовинній церкві Св. Луки, відвідали Александро-Невський ставропігійний жіночий монастир, побували біля пам’ятного знака побудованого на честь подій Вітчизняної війни 1812 р. з французами.

      Роки минають, змінюються покоління, а музеї залишаються невичерпною скарбницею людської пам’яті, зберігаючи документи, матеріали, фотографії та особисті речі – все те, що дозволяє доторкнутися душею до живої історії.

     На закінчення семінару відбувся обмін досвідом.

 

 

Запрошуємо Вас

на огляд художньої самодіяльності учнів закладів загальної та позашкільної освіти «Дивосвіт дитячих талантів», який відбудеться

28 квітня 2018 року

об 11 00 год.

у міському Будинку культури.

                                         Оргкомітет

11 квітня 2018 р. на стадіоні  «Колос» м. Любомль відбулась Спартакіада серед допризовної молоді. Приймали участь  команди усіх 18 шкіл І-ІІІ ступенів району та професійного ліцею.

Загальна таблиця змагань :

 

№п/п

Вид  програми

100

1500

Метання гранати «Ф-1»

Підтягування на перекладині

Сума балів

Місце

Назва школи

Очки

Очки

Очки

 

Очки

 

 1.  

Любомльська НВК «ЗОШ І-ІІІступ.-районна гімназія м. Н. Ужвій  Любомльської районної  ради

12

ІІ

14

7

35

7

 1.  

Любомльська ЗОШ  І-ІІІ ст. №2 Любомльської  районної ради Волинської області

19

19

19

8

65

19

 1.  

Любомльська  ЗОШ І-ІІІст.№3 Любомльської районної ради Волинської області

І

7

І

9

18

ІІІ

 1.  

НВК «ЗОШ І-ІІІст. – дитячий садок » с. Вишнів Любомльського району Волинської області

6

І

10

5

22

4

 1.  

Головенська ЗОШ І-ІІІ ст. Любомльської районної ради Волинської області

18

8

12-13

17

55,5

15

 1.  

Гущанська НВК «ЗОШ І-ІІІст. – ДНЗ» Гущанської сільської  ради Волинської області

10

15

6-7

13

44,5

11

 1.  

Забузька ЗОШ І-ІІІст. Любомльської районної  ради Волинської області

4

16

4-5

12

36,5

9

 1.  

Зачернецька ЗОШ І_ІІІст. Любомльської районної ради Волинської області

11

14

8

16

49

12

 1.  

Згоранська ЗОШ І-ІІІ ст. Любомльської районної ради Волинської області

8

9

3

4

24

5

 1.  

Куснищанська ЗОШ І-ІІІст.  Любомльської районної ради Волинської  області

5

4

ІІ

І

12

І

 1.  

НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» с. Нудиже Любомльського району Волинської області

13

12

18

19

62

18

 1.  

НВК «Школа І-ІІІ ст. – дитячий садок с. Машів Любомльського району Волинської області

9

18

4-5

10

41,5

10

 1.  

Олеська ЗОШ І-ІІІ ст. Любомльської районної  ради Волинської області

14

11

12-13

15

52,5

14

 1.  

Полапівська ЗОШ І-ІІІст. Любомльської ради Волинської області

16

5

11

ІІІ

35

8

 1.  

НВО «ЗОШ І-ІІІст.  – дитячий садок « с. Римачі Любомльського району Волинської області

7

17

15

18

57

16

 1.  

НВК «ЗОШ І-ІІІст. – дитячий садок» с. Рівне Любомльського району Волинської області

15

13

17

6

51

13

 1.  

Хворостівська ЗОШ І-ІІІ ст. Любомльської районної  ради Волинської області

17

10

16

14

57

17

 1.  

Штунська ЗОШ І-ІІІ ст. Любомльської районної ради Волинської області

ІІІ

6

9

11

29

6

 1.  

Професійний ліцей

 

ІІ

ІІІ

6-7

ІІ

13,5

ІІ

Щодо результатів, то у стометрівці першу сходинку з результатом 12,34 секунди зайняв Роман Вашкевич з Машівської школи,  друге місце - Максим Савош  (уч. Любомльська ЗОШ № 3), третє місце посів Василь Тахасюк  (уч. Любомльська ЗОШ № 3). 

Серед метальників гранати найкращий результат показав Ілля Калішевич (ЗОШ № 3 — 52,5 метра), другим став Вадим Поліщук (Гущанська ЗОШ), третім — Богуслав Смітюх (Куснищанська ЗОШ).

У підтягуванні на перекладині перше місце дісталося Богуславу Смітюху (Куснищанська ЗОШ — 23 рази), друге — Дмитру Сеню (ліцей), третє Ростиславу Соколюку з Полапівської школи.

Завершувалася спартакіада змаганнями з кросу на 1500 метрів. Найкращий результат показав Давид Гінайло з Вишнева (5 хвилин 22 секунди). Друге і третє місця посміли відповідно Дмитро Сень (ліцей) і вже загаданий Богуслав Смітюх з Куснищанської школи. До речі, юнак того дня здобув одразу три медалі.

ВІТАЄМО УЧАСНИКІВ !!!

 

 

Дочірні категорії

© 2020 Відділ освіти Любомльської РДА