20.03.2018 року у  дошкільному навчальному закладі №2 м. Любомль було проведено семінар – практикум для завідувачів та методистів  району. З вступним словом виступила вихователь-методист ДНЗ №2 Любченко О.М., яка представила картотеку педагогічного досвіду, методичних та педагогічних доробок своїх педагогів дошкільного закладу та запропонувала до уваги присутніх « Аукціон творчості » педагогів даної установи.

Першим лотом аукціону була представлена методична розробка «Театр бібабо» Любченко О.М.. Після цього вихованці старших груп продемонстрували драматизацію казки «Рукавичка», де показали високий рівень акторської майстерності, техніку освоєння діалогічного та монологічного мовлення. Глядачі отримали велике задоволення від перегляду.

Другим лотом аукціону була демонстрація дидактичної гри «Весела мандрівка» Хомич І.М.. Вихователь розповіла та показала, як  і в яких режимних моментах можна використовувати досвід її методичної розробки. Учасники мали можливість попрацювати з планшетами, використовуючи  всі види транспорту.

Наступним лотом творчого аукціону була презентація новітніх здоров’язберігаючих технологій, які використовує в своїй роботі фізінструктор Цвид І.М.. Присутні насолодилися виступом дітей. Хлопчики продемонстрували танок ковбоїв на фітболах, а дівчатка - елементи цілющих мудр та психогімнастики.

Четвертим лотом аукціону був майстер – клас з використанням сучасних педагогічних ідей  вихователя Мохнюк Н.М.. Учасники отримали практичні навички використання мнемотаблиць для вивчення віршів, прислів’їв та вчились створювати картини із кухонної солі.

Завершенням аукціону творчості був виступ методиста РМК Веремчук М.М., яка підвела підсумок презентаційного досвіду роботи, подякувала вихователям  за активну участь у « Творчих сходинках» та рекомендувала до використання запропоновані напрацювання   у всіх ДНЗ району.

16.03.2018 року  у  дошкільному навчальному закладі  №1   м. Любомль було проведено засідання  методичного мосту  «Наставник» вихователів старших груп та вчителів початкових класів. 

         У практичному блоці переглянули інтегроване заняття  з використанням прийомів ейдетики  за участю  дітей старшого дошкільного віку та вихователя Кащенюк Г. М.

Під час заняття вихователь  не тільки сприяв розвитку  уваги, уяви, пам`яті, різних видів мислення дітей , але й використовував новий  спосіб подачі навчального матеріалу за допомогою мнемотаблиць. Галина Миколаївна   залучала нетрадиційні підходи, щоб сприяти зануренню дитини  у світ відчуттів, сприйняття та уявлень, подавала  нові знання через добре знайомі дітям образи. 

У теоретичному блоці засідання методист РМК Веремчук М.М. розкрила перспективи розвитку дошкільної освіти  в  наступному році в зв’язку зі змінами , які відбудуться в початковій школі.

Про те, яким чином буде організовано освітнє середовище і про зміни ролі вчителя в новій українській школі, розповіла педагогам дошкілля вчитель початкових класів районної гімназії  Абрамчук Л. С.

Учасники мосту, під керівництвом вихователя- методиста Любченко О. М., збагатились   досвідом  з використання методів ейдетики в дошкільних навчальних закладах та  вмінням  виробляти інноваційні способи  щодо організації дитячого простору .

    

У кожного малюка є дороге серцю місце – рідний дитсадок. Це маленька країна, де свої закони, звичаї, традиції, свята. Найбільше з них – день народження дошкільного закладу. Великим святковим заходом відзначив свої іменини Любомльський  дошкільний навчальний заклад №1. Нещодавно цій великій і дружній родині виповнилося 55 років. Протягом усіх років його керівники та колектив старалися робити заклад затишним і зручним гніздечком для малят нашого міста, аби жилося їм тут цікаво та радісно. Незабутнє враження створювали привітні посмішки працівників закладу.
     Як і годиться, на іменини дитсадка завітали гості – голова районної ради Сушик М.М., керуючий справами районної ради - Хом'як О.А., голова Любомльської ОТГ –Ющук Р. В., депутат Любомльської ОТГ – Троць М.В., начальник районного  відділу освіти - Савош А. І. ,методист районного відділу освіти -  Веремчук М.М., голова профспілкового комітету – Кибиш В.С., настоятель храму Пречистої Діви отець – благочинний Василій.   В свою чергу гості привітали всіх з 55-річним ювілеєм, вручили грамоти і подяки  працівникам дитсадка, без яких заклад просто неможливо собі уявити. І, звичайно, прийшли не з порожніми руками, а з цілою купою подарунків, серед цінних – холодильник, а батьки вручили велетенський торт.

     Під час святкування гості переглянули мультимедійну презентацію, яку працівники дитсадка створили з нагоди святкування 55-річного ювілею. Всі присутні з цікавістю та з хвилюванням спостерігали, як за час існування змінювався рідний садочок, на світлинах знаходили знайомі обличчя нинішнього колективу та тих людей, які працювали раніше.

    Слова вдячності лунали на адресу людей, які не стоять осторонь проблем у закладі. Але, по-особливому, завідуюча ДНЗ №1 Надія Вавриш  говорила про тих, хто віддає частинку своєї душі дітям – вихователів, бажаючи їм міцного здоровʼя, щастя та Божого благословення та вручила грамоти та подяки тим, хто зараз знаходиться на заслуженому відпочинку. На святі було затишно, цікаво, радісно, словом, просто казково! Привітати іменинників завітали ветерани дошкільної освіти, хто працював у цьому дитячому садочку, випускники й вихованці, батьківський колектив закладу.

     Присутні ділилися спогадами часів, коли були причетними до функціонування садочка. Колись, як пригадали екс-вихователі, дошкільні заклади Любомльщини були одними з кращих в області. За результатами перевірок у 70-х роках ДНЗ №1 Любомля, зокрема,  посідав друге місце на Волині за рівнем підготовки дітей до школи.

      За час існування дитсадочка склад колективу неодноразово змінювався: потік кадрів був різним. Одна медсестра пропрацювала тут майже півстоліття – 47 років. Це чи не найтриваліший запис в трудовій книжці серед всього персоналу.

   Хочеться вірити, що заклад переживе ще не одну славну дату, а ті добрі справи, які уже зроблено за ці роки, будуть справжнім скарбом для наступних поколінь . Сподіваємось, що завдяки безмежній любові вихователів, їх наполегливій праці, через десятки років уже ці дітки, які виступали на святі, приведуть на черговий ювілей своїх синів та дочок.

Детальніше: Дошкільному навчальному закладу №1міста Любомля - 55років

         21 лютого 2018р.  у Руденському НВО  «Школа Iст. – дитячий садок» відбулось чергове засідання школи молодого педагога.

     На початку засідання  учасники семінару мали можливість перейняти досвід вихователя Штангер Н.В., яка провела інтегроване заняття з пріоритетом пошуково-дослідницької діяльності на тему :  « Де живе водичка?».

      Під час заняття діти  шляхом самостійних відкриттів, вирішення проблемних завдань  оволодівали не лише  новими знаннями, а й уміннями, навичками  застосування та проведення різноманітних, захоплюючих та цікавих дослідів з водою.  Вихованці навчились самостійно робити аналіз і узагальнення отриманих   результатів експериментування.

     Методист РМК Веремчук М.М. розкрила творчі таємниці власного досвіду на тему:«   Школа взаємин – різновікова група».

       Учасники методоб’єднання під керівництвом старшого вихователя Оксентюк Н.П.  збагатились вмінням застосувати на практиці різні види  пошуково-дослідницької діяльності. Адже спілкування з природою відкриває великі можливості не лише для інтелектуального розвитку дитини (мислення, активізація розумових процесів, удосконалення різних видів уваги та  пам’яті, вміння спостерігати, зосереджуватися), а й для формування моральних якостей дитини (виховання екологічно доцільної поведінки, любові до природи, дбайливого ставлення до навколишнього середовища).

14листопада 2017 року відбулося діагностичне засідання Любомльської районної ПМПК.

Обстеженню підлягали діти дошкільного віку, а саме ті, які в наступному році підуть до школи.

             У проведенні психолого-педагогічного обстеження дітей прийняли участь: Хомук Л.В.,завідувач,олігофренопедагог, Маїло Оксана Володимирівна, консультант, фахівець з питань сурдопедагогіки, Богдан Наталія Петрівна, фахівець початкової освіти, олігофренопедагог,  Богдан Валентина  Володимирівна, вчитель-логопед, Гурба Олена Володимирівна,практичний психолог, Веремчук Марія Микитівна, методист РМК, фахівець дошкільної освіти. Психолого-педагогічне вивчення дітей проводилося по методиках, рекомендованих обласною ПМПК.

          Обстеження дітей з особливими освітніми потребами відбулося в присутності батьків та педагогів закладів дошкільної освіти.

          Спеціалістами здійснено діагностичне вивчення 7 дітей, надано консультації батькам, рекомендації стосовно виховання та навчання дітей.

 

 

© 2020 Відділ освіти Любомльської РДА