У кожного малюка є дороге серцю місце – рідний дитсадок. Це маленька країна, де свої закони, звичаї, традиції, свята. Найбільше з них – день народження дошкільного закладу. Великим святковим заходом відзначив свої іменини Любомльський  дошкільний навчальний заклад №1. Нещодавно цій великій і дружній родині виповнилося 55 років. Протягом усіх років його керівники та колектив старалися робити заклад затишним і зручним гніздечком для малят нашого міста, аби жилося їм тут цікаво та радісно. Незабутнє враження створювали привітні посмішки працівників закладу.
     Як і годиться, на іменини дитсадка завітали гості – голова районної ради Сушик М.М., керуючий справами районної ради - Хом'як О.А., голова Любомльської ОТГ –Ющук Р. В., депутат Любомльської ОТГ – Троць М.В., начальник районного  відділу освіти - Савош А. І. ,методист районного відділу освіти -  Веремчук М.М., голова профспілкового комітету – Кибиш В.С., настоятель храму Пречистої Діви отець – благочинний Василій.   В свою чергу гості привітали всіх з 55-річним ювілеєм, вручили грамоти і подяки  працівникам дитсадка, без яких заклад просто неможливо собі уявити. І, звичайно, прийшли не з порожніми руками, а з цілою купою подарунків, серед цінних – холодильник, а батьки вручили велетенський торт.

     Під час святкування гості переглянули мультимедійну презентацію, яку працівники дитсадка створили з нагоди святкування 55-річного ювілею. Всі присутні з цікавістю та з хвилюванням спостерігали, як за час існування змінювався рідний садочок, на світлинах знаходили знайомі обличчя нинішнього колективу та тих людей, які працювали раніше.

    Слова вдячності лунали на адресу людей, які не стоять осторонь проблем у закладі. Але, по-особливому, завідуюча ДНЗ №1 Надія Вавриш  говорила про тих, хто віддає частинку своєї душі дітям – вихователів, бажаючи їм міцного здоровʼя, щастя та Божого благословення та вручила грамоти та подяки тим, хто зараз знаходиться на заслуженому відпочинку. На святі було затишно, цікаво, радісно, словом, просто казково! Привітати іменинників завітали ветерани дошкільної освіти, хто працював у цьому дитячому садочку, випускники й вихованці, батьківський колектив закладу.

     Присутні ділилися спогадами часів, коли були причетними до функціонування садочка. Колись, як пригадали екс-вихователі, дошкільні заклади Любомльщини були одними з кращих в області. За результатами перевірок у 70-х роках ДНЗ №1 Любомля, зокрема,  посідав друге місце на Волині за рівнем підготовки дітей до школи.

      За час існування дитсадочка склад колективу неодноразово змінювався: потік кадрів був різним. Одна медсестра пропрацювала тут майже півстоліття – 47 років. Це чи не найтриваліший запис в трудовій книжці серед всього персоналу.

   Хочеться вірити, що заклад переживе ще не одну славну дату, а ті добрі справи, які уже зроблено за ці роки, будуть справжнім скарбом для наступних поколінь . Сподіваємось, що завдяки безмежній любові вихователів, їх наполегливій праці, через десятки років уже ці дітки, які виступали на святі, приведуть на черговий ювілей своїх синів та дочок.

Детальніше: Дошкільному навчальному закладу №1міста Любомля - 55років

14листопада 2017 року відбулося діагностичне засідання Любомльської районної ПМПК.

Обстеженню підлягали діти дошкільного віку, а саме ті, які в наступному році підуть до школи.

             У проведенні психолого-педагогічного обстеження дітей прийняли участь: Хомук Л.В.,завідувач,олігофренопедагог, Маїло Оксана Володимирівна, консультант, фахівець з питань сурдопедагогіки, Богдан Наталія Петрівна, фахівець початкової освіти, олігофренопедагог,  Богдан Валентина  Володимирівна, вчитель-логопед, Гурба Олена Володимирівна,практичний психолог, Веремчук Марія Микитівна, методист РМК, фахівець дошкільної освіти. Психолого-педагогічне вивчення дітей проводилося по методиках, рекомендованих обласною ПМПК.

          Обстеження дітей з особливими освітніми потребами відбулося в присутності батьків та педагогів закладів дошкільної освіти.

          Спеціалістами здійснено діагностичне вивчення 7 дітей, надано консультації батькам, рекомендації стосовно виховання та навчання дітей.

 

 

  5 грудня 2017р.  у ДНЗ №2 м.Любомль відбулось чергове засідання школи молодого педагога.

          Присутні переймали досвід інструктора з фізкультури Цвид Ірини Миколаївни у проведенні організованої діяльності із фізичної активності  на тему « З фізкультурою хто дружить – не боїться той хвороб».

Протягом усього заходу  діти з медичною сестрою  намагалися довести злісному Мікробу,  як у дитячому садочку вихованці ведуть здоровий спосіб життя.

      Під час заняття діти показали високий рівень  фізичного  розвитку та практичних вмінь у різних видах фізкультурних вправ, гімнастики, аеробіки. Вихованці  старших груп «Золотий ключик» та «Сонях» порадували гостей  спортивними таночками. Окрасою фізкультурного заходу була демонстрація елементів хатха - йоги новітніх здоров’язберігальних технологій.

  Методист РМК Веремчук М.М. провела  педагогічний ланцюг на тему:

«Характеристика вимог оновлених навчально-виховних програм,  щодо здоров’язберігаючої та рухової активності дітей».

Керівник школи молодого вихователя  Оксентюк Н.П.  організувала творчі вправи та завдання з молодими педагогами, в яких учасники мали змогу поділитись своїми напрацюваннями щодо  видів іноваційних здоров’язберігальних технологій .

   Учасники методоб’єднання  збагатились вмінням застосувати на практиці різні види оздоровлення, щоб зробити перебування дітей у садочку ще більш комфортним та сприятливим.

Детальніше: Школа молодого педагога

 

У Любомльському ДНЗ №1 08.12.2017р. відбулося районне методобʼєднання  для  вихователів молодшого та  середнього віку на тему «Впровадження ТРВЗ в освітньо-виховний процес закладу дошкільної освіти як засіб формування креативності дошкільника.» До уваги учасників методобєднання було запропоновано організовану діяльність у формі ігор з використанням елементів ТРВЗ за методикою ученого-дослідника, письменника-фантаста Генріха Альтшуллера. Провела інтегроване заняття з дітьми середньої групи вихователь Цупко О.В. Завдяки анімації казки В.Нестайка «Лісова школа», різноманітним іграм, в тому числі – на основі методів ТРВЗ (теорії розв’язання  винахідницьких завдань) та ІКТ заняття пройшло насичено, динамічно, а головне – цікаво для дітей.

Керівник методобʼєднання Кащенюк Г.М. продемонструвала презентацію, у якій висвітлила методику використання «Теорії розвʼязання винахідницьких завдань» в освітньо – виховному процесі дошкільного закладу, де педагоги мали змогу поділитися своїми враженнями та думками, ділились досвідом роботи.

Про оновлення змісту і форм співпраці педагогів закладів дошкільної освіти з батьками вихованців розповіла методист РМК  Веремчук М.М.

Методист РМК  Суха Н.Ф. ознайомила з інформацією про зміни і доповнення  до Типового положення про атестацію педагогічних працівників .    

На закінчення зустрічі висловлено подальші побажання плідної та успішної роботи.

 

На базі Куснищанського дошкільного навчального закладу 29.10.2017року відбулося засідання  Методичного мосту « Наставник» вихователів старших груп та вчителів початкових класів Куснищанського округу. Тема засідання «Створення здоров’язбережувального простору в умовах сьогодення».

У практичному блоці переглянули фізкультурно-оздоровчу розвагу за участю  дітей старшого дошкільного віку та урок  фізичної культури у двох1-х класах. Якрозвага так і уроки були проведені на високому професійному та методичному рівнях з використанням інноваційних форм та методів навчання та виховання.Педагоги не тільки вміло демонстрували відпрацювання програмного матеріалу , а й емоційно мотивувалидітей до щоденногозаняття фізичним вихованням. Активними учасниками та вболівальниками заходів були батьки вихованців.

У теоретичному блоці засідання було проведено лекцію на тему«Сучасні здоров’язберігаючі технології в дошкільному навчальному закладі» .Керівник методичного мосту Любченко О. М. надала поради щодо організації спільної праці вихователів ДНЗ та педагогів школи,яка має бути направлена, в першу чергу, на збереження фізичного, психічного та соціального здоров'я дітей.

В умовах освітньої реформи «Нова українська школа», що здійснюється Міністерством освіти і науки України, важливим завданням є забезпечення наступності між ланками освіти. Саме це спонукало до оновлення нової редакції  програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». Про зміни в структурі роботи згідно вимог програми розповіла методист РМК М.М.Веремчук.

Також, за круглим столом вихователі дошкільних закладів та вчителі початкових класів обмінялися досвідом та обговорили актуальні питання перспективності й наступності ДНЗ та ЗОШ, враховуючи вимоги нового стандартупочаткової освіти, сучасні науково-методичні підходи до організації навчально виховного процесу двох безперервних ланок.

© 2018 Відділ освіти Любомльської РДА